نکات مهم در اجرای دیوار کوب MDF و PVC

نکات مهم در اجرای دیوار کوب MDF و PVC

در اینجا ما توضیحاتی را در خصوص دیوارکوب MDF و PVC برای شما شرح می دهیم. برای اجرای دیوارکوبی MDF و PVC شما بایستی زیرسازی اولیه لازم را انجام دهید. این کار برای عبور لوله ها و کابل ها و همچنین ایجاد سطحی هموار و تراز لازم است.

در دیوارکوبی مساله انتخاب فاطله و خطوط بسیار حائز اهمیت است. رعایت این مساله باعث استحکام پوشش نهایی در برابر ضربات و لرزش ها خواهد بود.

 

 

در دیوارکوبی mdf اندازه شیارهای کناری دیوارپوش به صورت معمول از دیوارکوبی pvc کمتر است، ولی بهرحال بایستی اندازه این شیارها بایستی به اندازه ای باشد که قطعات به صورت مطمئن کنار هم قرار بگیرند.

سطح دیوارکوب بایستی هموار بوده و بتواند به خوبی لبه های نر و ماده گی را بپوشاند. این مساله بخاطر پوشیده شدن فواصل نر و مادگی مهم است. پایداری دیوارکوب در برابر تغییرات محیطی دما یکی از مسائل مهم می باشد. رعایت این مساله باعث خواهد شد تا عمر دیوارکوب بالا بوده و پس از گذشت زمان یکنواختی کار از بین نرود.

در برخی از جاها و مکانها نباید از دیوارکوب استفاده شود. ورودیها و مکانهای پرتردد از آن جمله اند. با توجه به ضعف استحکام مکانیکی این پوشش در برابر ضربه این مساله به شدت توصیه میگردد. همچنین احتمال سوراخ شدن در برابر ضربات نیز وجود دارد.

دیوارکوبی یکی از مسائل مطرح در دکوراسیون داخلی است که به زیبایی داخلی کمک شایانی را میکند. همچنین در انتخاب دیوارپوش بایستی بر اساس رنگ محیطی اقدام نمود. به عنوان مثال بایستی به عنوان یک معمار طرح و رنگ را بر اساس پارکت موجو و یا قابل نصب ، پارتیشن نصب شده و یا قایل نصب در آینده در نظر گرفت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *